VITI I RI NE SARAJEVE & BJELASNICA ➡Nisje 31 Dhjetor – 4 Dite – Cmimi €185!

  • Nisja: 31/12/2019
  • Kohëzgjatja: 4 ditë
  • Vendodhja: Sarajeve
  • Çmimi: €185
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹MOSTAR
🔸SARAJEVE
🔹MEDJUGORE
🔸UJEVARAT E KRAVICES
🔹BJELASNICA

👉Akomodimi ne Hotel & Spa HOLLYWOOD 4 YJE ne SARAJEVE


🎄💃 31 DHJETOR 2019 👉 DARKA FESTIVE E VITIT TE RI ME MENU TE BOLLSHME BUFE (gatime mish vici, mish pule dhe peshk) DHE PIJE PA LIMIT ALKOOLIKE DHE JO-ALKOOLIKE.

🕺💥 1 JANAR 2020 👉 VAZHDIMI I DARKES GALA TE VITIT TE RI ME MUZIKE LIVE DHE MENU SUPER E BOLLSHME BUFE

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
Nisje  31 DHJETOR (4 Dite Udhetim) — Cmmi €185

 

👉Itinerari i detajuar udhetimit👇

Dita 1: SARAJEVE
*Nisja nga Tirana ne oren 06:00 nga Sheshi PIazza, mbrapa Muzeut Kombetar. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
*Vazhdimi udhetimit per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Kohe e lire per te pushuar dhe per tu bere gati per darken Gala te Vitit Te Ri 2020.
*DARKA  FESTIVE E VITIT TE RI ME MENU TE BOLLSHME BUFE (gatime mish vici, mish pule dhe peshk) DHE PIJE PA LIMIT ALKOOLIKE DHE JO-ALKOOLIKE.
MUZIKE LIVE NGA BANDA MUZIKORE HOLLYWOOD DHE SURPRIZA TE TJERA DO JU SHOQEROJNE NGA ORA 20:00 DERI NE ORET E PARA TE MENGJESIT, SEPSE VITIN E RI DO E FESTOJME NE NJE DARKE GALA MADHESHTORE.


Dita 2: SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.
Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves ( pagese extra 1 euro).
Nisemi me pas per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.
*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake.
*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*1 JANAR 2020 VAZHDIMI I DARKES GALA TE VITIT TE RI ME MUZIKE LIVE DHE MENU SUPER TE BOLLSHME BUFE

 

Dita 3: SKI NE BJELASNICA
*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Qendres Olimpike te skive Bjelasnica, e cila eshte nje nga pista e skive me te medha ne Sarajeve, ku gjithashtu jane zhvilluar edhe lojrat olimpike dimerore ne vitin 1984.
Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
*Dreka e lire per tu konsumuar ne Bjelasnica dhe pas dreke kthehemi ne Sarajeve.
*Ne marreveshje me grupin pasdite mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.
*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar duke perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*Darka ne Restorantin e hotelit.


Dita 4: MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralen e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
*Vazhdimi udhetimit per ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.
Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.
Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.


————————————————————
Ne cmimin per person perfshihet:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 3 nete qendrimi.
3) 3 Mengjese
4) Darka Gala e Vitit te Ri, me 31 dhjetor me muzike live dhe pije pa limit
5) Darka Gala e 1 Janarit me muzike live
6) Darka e dates 2 janar
6) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester
7) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
9) Taksat Turistike

————————————————————
CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  1.99 vjec paguan 50€

➤ 2 –  5.99 vjec paguan 110€

➤ 6 – 11.99 vjec paguan 140€


————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel & Spa Hollywood 4Yje ne qytetin e Sarajeves

► Nisja nga Tirane do të bëhet nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar)

————————————————————
► ORARET DHE VENDET E NISJEVE
👉Nisje nga Tirana, date 31 Dhjetor ne oren 06:00
👉Nisje nga Durresi date 31 Dhjetor ne oren 05:30
👉Nisje nga Shkodra date 31 Dhjetor ne oren 07:30

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj