VLORE - SAZAN - DHERMI - GJIPE ➡Nisje 8, 15, 22, 29, GUSHT — 2 DITE — CMIMI €45

  • Nisja: 08/08/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Vlore
  • Çmimi: €45
Rezervo tani

PLAZHET QE VIZITOJME
🔹 Sazan – Karaburn
🔸 Dhermi – Drimadhes
🔸 Gjipe

👉Akomodimi ne Hotel BOLOGNA 4 Yje ne Vore  (buze plazhit ne bulevardin kryesor te qytetit)

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje  8,  15,  22,  29 GUSHT – 2 Dite PLAZH

►PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  👉 Cmimi €45
Paketa me Mengjes + Darke 👉
 Cmimi €55

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇
Dita 1: Plazh ne Sazan – Karaburun.
*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden, drejt qytetit teVlores, ne portin e kyresor te qytetit.
*Ne oren 09:00 nisim “aventuren tone blu” duke lundruar me anije ne detin jone. Destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete ishulli i Sazanit, Kohe e lire per plazh ose vizite te ishullit.
Pas vizites kthimi ne anije dhe vazhdimi i lundrimit, duke kercyer nen tingujt e muzikes ne kuverten e anijes.
Vizita e radhes do te jete panoramike ne shpellen e Haxhi Alise, ne Karaburun.
Mberrijta me pas ne Plazhin e Shen Vasilit ne Karaburun dhe ankorimi per 3 – 4 ore ne plazh.
Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 – 18:30 ne portin kryesor te qytetit te Vlores
(Personat qe nuk kane deshire te ndiekin turin mund te qendrojne per plazh ne Lungo Mare)
*Akomodimi ne hotel Bologna 4* me pas ne qender te Tiranes.
Darka ne restorantin e hotelit.

Dita 2: Plazh ne Dhermi – Drimadhes – Gjipe (me skaf)
*Pas mengjesit, nisja drejt Dhermiut
Ndalese per foto tek ballkoni i Llogarase dhe per te shijuar mengjesin, ku kosi me mjalt me arra nuk duhet te mungojne ne menu tuaj 🙂
Zona e Dhermiut  është një nga më të preferuarat ne Shqiperi për  te bërë plazh. Rera e bardhe dhe uji i kristalte e bejn nje destinacion teper te kerkuar .
Pasi të mbërrijmë në Dhërmi do të kemi kohë të lirë për plazh deri pasdite rreth orës 17:00.
Transporti do te beje ndalese ne Dhermi dhe nje ndalese ne Drimadhes, ku ju mund te zgjidhni plazhin qe deshironi per te pushuar
Gjatë gjithë udhëtimit do të keni edhe asistencën e shoqëruesit të grupit i cili do t’iu japi informacionet e nevojshme dhe sugjerimet se si koha e qëndrimit të shfrytëzohet më mirë.
Dreka është opsionale dhe mund të konsumohet në restorantet e zonës.
*Per klientet qe duan nje plazh me te fshehte dhe te vecante, sugjerojme lundrim me skaf ne Gjipe (extra pagese 1000 lek)
Lundrimi me skaf fillon nga Dhermiu ku ne fillim do te vizitojme shpellen e Pirates,
Pas vizites te shpelles, do te vazhdojme lundrimin drejt Gjipese
Ndalese ne gjirin e Gjipese per plazh deri ne oren 16:00. Kthmi perseri me skaf ne Dhermi
*Ne oren 17:00 behet nisja per ne Tirane. Ndalese rruges per pushime dhe kthimi ne Tirane ne darke

 

►Duhet të dini se
👇👇👇
——————————————————
✅ – Ne cmim përfshihen:
1. Akomodimi per 1 nate ne Hotel BOLOGNA 4 ne Vlore
2. Transporti vajtije – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit
3. Mengjesi ne hotel
4. Darka ne hotel (per pesonat qe kane zgjedhur paketen me darke)

——————————————————
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel BOLOGNA 4 ne Vlore (buze detit dhe ne bulevardin kryesor te qytetit)

——————————————————
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————
❎-Ne cmim nuk perfshihet
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Lundrimi me traget Sazan – Karaburun (1500 lek personi)
3) Lundrimi me skaf ne Gjipe (1000 lek personi)

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 14 vjec paguajne 50% me pak

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj