SKI NE VOSKOPOJE - DARDHE ➡Nisje 14 SHKURT — 2 Dite — Cmim 6500 lek!

  • Nisja: 14/02/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Dardhe & Voskopoje
  • Çmimi: L6500
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔸KORCE
🔹VOSKOPOJE
🔹DARDHE

👉Akomodim ne hotel Liana ne qender te Voskopojes
👉Darka me Muzike Live dhe gatime tradicionale ne restorant Ambasador

 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 14 SHKURT 
(2 Dite Udhetim) — Cmimi 6500 lek

 

👉Itinerari i detajuar udhetimit👇

Dita 1: VIZITE KORCE dhe VOSKOPOJE
*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 nga Sheshi Piazza, mbrapa Muzeut Kombetar drejt Voskopojes.
*Ndalese ne Librazhd per kafe dhe mengjes.
*Vazhdimi udhetimit per ne Korce ne “Parisin e Vogel”. Vizite e qytetit si  Katedralia Ringjallja e Krishtit, shkolla e pare shqipe ABC, kulla e vrojimit, pazari i vjeter i Korces, muzeu mesjetar, etj.
Kohe e lire per te konsumuar nje kafe ne Bulevardin e qytetit ose pazarin e vjeter
*Pas vizites ne Korce sipas deshires se grupit konsumimi i drekes ne fshatin Boboshtice (7 min larg Korces) me gatime tradicionale
Pas dreke udhetojme drejt Voskopojes.
*Akomodimi ne hotel ne qender te Voskopojes.
Pas akomodimit, vizite e qytezes se harruar (e cila gjate kohes se perandorise Bizantine eshte cilesuar si qyteti i dyte me i rendesishem i perandorise pas Kostandinopojes). Duke shetitur neper kalldremet e vjeter te qytetezes, do te vizitojme Kishat simbol te vendit si Kisha e Shen Kollit, Manastiri i Shen Prodhomit, etj
Darka  me muzike live dhe Serenata Korcare dhe gatime tradicionale (si lakrori me 2 pete, mish qingji, pllaqi, etj) ne tavernen Ambasador , taverna me e mire e Voskopojes.

 

Dita 2: SKI NE DARDHE
*Pas zgjimit dhe konsumimit te mengjesit, nisemi per ne Dardhe drejt  pistes se skive Bigell, e vetmja piste per ski ne Shqiperi me teleferik.
Pas mberritjes ne pisten e skive, Zgjedhim paisjet sipas preferencave dhe pas një trajnimi flash për teknikat e skijimit, aventura e skive është e gjitha e juaja për tu shijuar.
Pista e skive Bigell ne Dardhe, disponon 3 pista dhe 2 teleferik, te pershtatshme per cdo kategori.
*Dreka e lire per tu konsumuar ne restorantin e ndodhur ne pisten e skive ku mund te provoni gatimet tradicionale perseri nese nuk jeni ngopur akoma me lakrorin me dy pete apo mishin e qingjit.
*Pas drekes rreth ores 16:00 nisja drejt Tiranes.
Ndales per kafe ne Pogradec buze liqenit.
*Pas pushimit ne Pogradec vazhdimi udhetimit per ne Tirane.
*Mberritja ne Tirane ne darke

 ——————————————————

►Cmimet e femijeve:
 Foshnje 0 – 2.99 vjec – Paguan 1500 lek
Femije 3 – 11.99 vjec – Paguan 5000 lek
————————————————

Duhet të dini se:

►Ne cmimin per person perfshihet:
1. Transportin vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel Liana ne Voskopoje
3. Guida nga agjensia sipas programit
4. Darka e dites se pare me gatime tradicionale dhe muzike live ne restorant Ambasador
5. Mengjesi diten e dyte

——————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel Liana ne qender te Voskopojes vetem 50 m larg restorant Ambasador ku konsumohet darka

——————————————————
► Nisja do të bëhet në orën 7:00 nga Sheshi Piazza mbrapa Muzeut Kombetar.

——————————————————
► Në çmim nuk përfshihen:
1. Drekat e dites se pare dhe dyte
2. Biletat e hyrjes ne muze dhe kisha

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë / Atelete të përshtatshme për borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Kepucë / Atelete rezerve per nderrese pasi mund tiu lagen ne bore gjate shetitjet ne Dardhe

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

 

 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj