DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐

Spastroje
Të rritur:
ose kontakto:
VIZITOJME
🔹Dubai
🔸Abu Dhabi
👉Akomodimi do te jete ne HOTEL HYATT PLACE JUMEIRAH 4 YJE për 4 netë
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DTATA E MEPOSHTME
👇👇👇
Nisje 2 Maj ―  5 Dite (4 nete) ― Cmimi 569€
Nisje 9 Maj ―  5 Dite (4 nete) ― Cmimi 569€
Nisje 16 Maj ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 569€
Nisje 23 Maj ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 569€
.
.

Dita 1 

➤Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden.  Fluturimi Tiranë – Dubai (linje direkte).
Nisja nga Tirana në orën 14:30 dhe mbërritja në Dubai në orën 21.55
Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel Crowne Plaza 5 Yje në qendër të Dubait ku do të shijojmë 4 ditë fantastike.
Mbrëmja e lirë ku mund te shijoni ambjentet e hotelit (si Mai Tai club) ose lokalet e ndryshme te lokalizuar në qendër te Dubait dhe afër hotelit


Dita 2:

➤Pas mëngjesit në hotel startojme udhetimin tone 4 ditorë në shoqërine e guidës fillojmë me një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale.
Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait.
Në fund do të udhëtojmë tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura të qytetit Shatervani Kërcimtar.
*(Opsionale), Vizite ne Dubai Global VillageNje atraksion ekskluziv qe vendoset per here te pare ne turin e Dubait per turistet Shqiptare nga Vea Travel! I cilesuar si projekti me i madh turistik ne bote, ne Dubai Global Village do te vizitojme kombinimin e 90 kulturave te ndyshme te botes ku eksplorojme atraksionet simbol te kryeqeteve si Paris, Moska, Amstersami, Tokyo, Beijing New Dehli, Berlin etj. Secili shtet ka te vendosur restorantet me gatimet e tyre karakteristike vendase dhe lojra pafund. Hyrja ne kete super atraksion kushton vetem 4€ dhe ti ke pare me shume se gjysmen e botes 😍
*(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
*(Opsionale), Darke magjepsese me pamje nga shfaqja me e bukur ne qytet – Shatervani Kercimtar ne Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te perfshire (uje ose pije freskuese) bashke me transferten nga Hoteli.
– Kthimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita 3

➤Mëngjesi në Hotel.
*(Opsionale) Vizite ne Dubai Garden Glow. Nje atraksion ekskluziv qe vendoset per here te pare ne turin e Dubai per turistet Shqiptare nga Vea Travel! Magjia e saj nuk mund te pershkruhet me fjale, skulptura prej akulli, 120 dinosaur te ngritura mahnitshem me permasat e tyre reale, shfaqja e dritave, dhoma e pasqyrave ku pa i prekur ti nuk mund te dalesh prej saj, dhe format mahnitese te gjerberimit dhe luleve te ngritura ne forme kafshesh apo skulturash. Cdo gje e enderruar apo e shfaqur ne filmat fantashkence dhe joreale e shiko live ne Dubai Garden Glow.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
– Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita 4

➤Mëngjesi në Hotel.
Me autbuz në dispozicion udhëtojmë për në Abu Dhabi.
Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj).
Kthimi në Dubai pasdite.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Fjetje në Hotel.

 

Dita 5

➤Mëngjesi në Hotel.
Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai — Tiranë (linjë direkte).
Nisja nga Dubai në orën 9:35 dhe mbërritja ne Tirane 13:30.

.

KUJDES: Nëse Vajtja në Abu Dhabi do jetë e mbyllur për shkak të Covid 19, do të organizohet Vajtja dhe Hyrja ne Parkun e Madh te luleve, Dubai Mirace Garden.

.

Në çmim përfshihet

1) Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje
2) Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
3) Akomodimi në Hotel Haytt Place Jumeirah 4 Yje në Dubai për 4 netë
4) Mëngjeset në Hotel
5) Shëtitjet me Autobus sipas programit
6) Guida (shoqëruesi)
7) Guida vendase në disa shëtitje

.

Në çmim nuk përfshihet

1. Vizë Hyrje në Dubai – €79
2. Biletë hyrje Dubai Global Village – €4
3. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
4. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani – €37
5. Biletë hyrje Dubai Garden Glow – €15
6. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë – €55
7. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
8. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47

.

Shenim:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ Ora 14:30 nga aeroporti Nene Tereza, Tirane. (Ju lutem qe 120 min me heret duhet te jeni ne aeroport)
——————————————————
DOGANA
➤ Për hyrje në Dubai ju nevojitet
1) Vize turistike aplikimi i te ciles behet nga agjensia perpara udhetimit (kushton €79)
2) Testin PCR deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————
INFORMACIONE
Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën €80 mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
.

Të sugjeruara
PLAZH NË KORFUZ – Messonghi Beach Resort 3⭐ Superior – 8 Ditë (7 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
🤗Përfitoni ofertën e EARLY BOOKING për rezervime deri me dt. 30 Prill 👉Çmimi 459€ për çdo datë nisje të sezonit
Shiko Detaje
BEOGRAD ➡ Nisje 17 Prill / 12, 19 Qershor — 2 Dite (1 Nate) — Hotel SPA BEOGRAD 4⭐
Vizite ne Beograd. Lundrim me traget ne lunim Danub. Fjetie ne hotel lluksoz 4 Yje Spa ne qender te Beogradit.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 3 Ditë (2 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 11, 18 Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro ne Canj buze plazhit, ne sherbimin Full Board,  dhome me pamje nga deti ose mali sipas disponibilitetit
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 10, 17, 24 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj / 5, 12, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING Akomodimi ne resorte 5 yje buze detit dhe me plazh privat ne sherbimin All Inclusive
Shiko Detaje