LEPUSHE – VERMOSH – PLAV – GUCI – VUTHAJ ➡ Nisje 10, 17 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) — Hotel ROSI🏡

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME
🔸Lepushe
🔹Vermosh
🔸Plav
🔹Guci
🔸Vuthaj
🔹Tamare

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 10 Prill — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 5500 lek
Nisje 17 Prill — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 5500 lek
MUAJI MAJ
Nisje 1 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6000 lek
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6000 lek
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6000 lek
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6000 lek
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6000 lek
.
🏡Akomodimi ne hotel ROSI, Guci

.

 

DITA 1: 

Nisja ne mengjes pas takimit me guiden, drejt Lepushes.
Ne Shkoder do te bejme nje ndalese te shkurter per kafe dhe me pas do te nisemi drejt Malesise se Shqiperise.
Ndalese per foto perseri ne ballkonin panoramik te Leqet e Hotit, te lugines qe shtrihet madheshtore nder shkembinjte e thepisur si dhe ne luginen e Cemit.
*Pas zbritjes nga Leqet e Hotit do të vizitojmë një tjetër fshat të bukur alpin, Tamara, që është gjithashtu edhe qendra administrative e krahinës i vendosur buzë lumit alpin të Cemit.
*Pas vizites ne Tamare vazhdojme udhetimin per në Lepushe. E vendosur në krahinen e Kelmendit eshte percaktuar si perla e Alpeve Shqiptare me nje reliev qe shpesh here krahasohet me Alpet Zvicerane.
Në kete fshat tejet të bukur do kemi mundesine te konsumojmë dreken me gatime tradicionale dhe gjithashtu të zbulojme, duke ecur permes tij, ujevaren dhe bukurite qe ofrojne keto ane te alpeve tona.
*Pas dreke, do te vizitojme Vermoshin, skajin kufitar me verior te Shqiperise. Vizite e kishes se fshatit dhe lugines se Vermoshit.
*Me pas nisja per ne Guci duke kaluar kufirin e Malit te Zi.
Akomodim ne hotel Rosi ne Guci.
Darka ne restorantin e hotelit festive me muzike

 

DITA 2: 

*Pas mengjesit ne hotel Rosi udhetojme drejt fshatit piktoresk Vuthaj
Vizita ne Vuthaj do te fillojne me Ujvaren GËRLA. Pas vizites se ujevares do te vitojme syrin e kalter te Skafkacit.
Nuk largohemi nga Vuthaj pa bere nje vizite te fundit ne krojet e Ali Pashe Gucise.
*Vazhdimi udhetimit tone neper trevat shqiptare te Malit te Zi do te jete ne Plave.
Ndalese dhe vizite e qytetit si liqeni i Plaves, kulla e Rexhepagajve dhe qendra e qytetit.
Kohe e lire per te konsumuar dreken dhe nisja me pas drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke

Në çmim përfshihet

1. Transporti sipas me autobuz / minibuz turistik
2. Akomodimin ne hotel Rosi ne Guci
3. Mengjesi dhe Darka
4. Mbremje festive me muzike
5. Guida (shoqeruesi) gjate vendeve qe do te vizitojme

 

 

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat

Shenim:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 6:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 5:30 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50% të çmimit
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Malin e Zi është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

Të sugjeruara
PLAZH NË KORFUZ – Messonghi Beach Resort 3⭐ Superior – 8 Ditë (7 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
🤗Përfitoni ofertën e EARLY BOOKING për rezervime deri me dt. 30 Prill 👉Çmimi 459€ për çdo datë nisje të sezonit
Shiko Detaje
BEOGRAD ➡ Nisje 17 Prill / 12, 19 Qershor — 2 Dite (1 Nate) — Hotel SPA BEOGRAD 4⭐
Vizite ne Beograd. Lundrim me traget ne lunim Danub. Fjetie ne hotel lluksoz 4 Yje Spa ne qender te Beogradit.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 3 Ditë (2 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 11, 18 Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro ne Canj buze plazhit, ne sherbimin Full Board,  dhome me pamje nga deti ose mali sipas disponibilitetit
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 10, 17, 24 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj / 5, 12, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING Akomodimi ne resorte 5 yje buze detit dhe me plazh privat ne sherbimin All Inclusive
Shiko Detaje