LIQENI MATKA – SHKUP – PRISHTINE – OHER ➡ Nisje 10, 17 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) — Resort SPA BUSHI 5⭐

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME:
🔹Liqenin Matka
🔸Lundrim me Motoskaf ne liqenin Matka dhe vizite e shpelles Vrelo
🔹Shkup
🔸Kopshti Zoologjik (ne Shup)
🔹Oher
🔸Prishtine

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 10 Prill — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 17 Prill — 2 Dite (1 Nate)
MUAJI MAJ
Nisje 1 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate)

.

PAKETAT E UDHETIMIT
🔸 Hotel DOA 4 Yje – Cmimi €39
🔸🔹 Resort Spa BUSHI 5 Yje – Cmimi €49

👇👇
❌ Darka extra 10€ ne restorant Panorama ne Resort BUSHI 5 Yje

.

 

DITA 1 

*Nisja ne mengjes drejt Kosoves duke kaluar nga dogana e Morines
Pas kalimit te procedurave doganore mberrijme ne qytetin e Prishtines
*Vizite e qytetit ne shoqerine e guides si sheshi simbol i Kosoves New Born, bulevardi Ibrahim Rugova, bibloteka kombetare, etj.
*Pas vizites ne Prishtine vazhdimi udhetimit drejt Shkupit, ku pas mberritjes akomodohemi ne hotelin e perzgjedhur prej jush ne qender te qytetit.
Pas akomodimit atraksioni i pare qe do te vizitojme do te jete kopshti zoologjik i Shkupit, nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjes ne kopshtin zoologjik ne Shkup, nen shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise:
Shtepine e Nene Terezes, Sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pasdite ne Shkup mund ta shfrytezoni per shopping Klientet qe akomodohen ne Resort SPA Bushi 5 yje mund ta shfrytezojne pasditen per relaks ne SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, suana, spa.
*Darka ne restorant Panorama ne katin e fundit te Resort Spa BUSHI per klientet qe kane zgjedhur paketen me darke.

 

DITA 2 

*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi do te udhetojme drejt Liqenit MATKA (10 minuta larg Shkupit)
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Pas vizites ne liqenin Matka udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke nisja per ne Tirane nga pika kufitare e Qaf Thanes.
*Ndalese rruges per pushim dhe mberritja ne Elbasan, Tirane, Durres ne mbremje.

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit
2. Akomodimin ne hotelin e perzgjedhur prej jush ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen me darken e perfshire extra 5€)
5. Perdorimi i pishines dimerore, Jakuzi, Sauna, Spa, per klientet e resort Bushi 5 Yje
6. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
7..Taksat turistike

 

 

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi €5!
3) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup (1,5 €)

Shenim:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 6:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 5:30 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50% të çmimit
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Maqedoni është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

.

Informacion shtesë

Destinacionet

Udhëtime

Të sugjeruara
PLAZH NË KORFUZ – Messonghi Beach Resort 3⭐ Superior – 8 Ditë (7 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
🤗Përfitoni ofertën e EARLY BOOKING për rezervime deri me dt. 30 Prill 👉Çmimi 459€ për çdo datë nisje të sezonit
Shiko Detaje
BEOGRAD ➡ Nisje 17 Prill / 12, 19 Qershor — 2 Dite (1 Nate) — Hotel SPA BEOGRAD 4⭐
Vizite ne Beograd. Lundrim me traget ne lunim Danub. Fjetie ne hotel lluksoz 4 Yje Spa ne qender te Beogradit.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 3 Ditë (2 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 11, 18 Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro ne Canj buze plazhit, ne sherbimin Full Board,  dhome me pamje nga deti ose mali sipas disponibilitetit
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 10, 17, 24 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj / 5, 12, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING Akomodimi ne resorte 5 yje buze detit dhe me plazh privat ne sherbimin All Inclusive
Shiko Detaje