VALBONE (me traget) ➡ Nisje 10, 17 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) — Hotel FUSHA E GJES🏡

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME:
🔹Valbone
🔸liqeni Komanit
🔹Prizren

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 10 Prill — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6500 lek
Nisje 17 Prill — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6500 lek
MUAJI MAJ
Nisje 1 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek

.
🏡Akomodimi ne hotel FUSHA E GJES

.

DITA E PARE:

*Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Udhetojme drejt liqenit te Komanit ku do te behemi pasagjer te tragetit te Komanit.
*Lundrimi i cili zgjat afersisht 2 ore duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 1200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes ne kullen Mic Sokolit, ku do te vizitojme kullen me arkitekturen e asaj karakteristike ku lindi dhe u rrit nje nder heronjt e Shqiperise.
*Vazhdimi me pas udhetimit per ne Valbone ku me parkun kombetar natyror prezantohemi ne fillim me Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon sapo jemi futur ne Valbone.
Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore bredhash. Kohe e lire per dreke me gatime tradicionale.
*Pasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, per te vizituar Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj, nga ku do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines se Valbones ku vargmalet arrijne lartesi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujevares per te soditur nje nder pamjet me piktoreske te lugines.
*Kthimi ne hotel. Darka do të shijohet në restorantin e hotelit me gatime tradicionale e organizuar festive me muzike me DJ!

 

DITA E DYTE

*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë Rrethin e Jubanit ku nga pika me e larte e kodres, nje peisazh fantastik e lugines se bukur te Valbones do te na ofrohet si pikture (shtegu i zgjedhur eshte i pershtatshme per te gjithe, rreth 2 ore ecje).
*Pasi perfundojme viziat ne Vabone, udhetojme drejt Kosoves ku ndalesa e radhes do te jete ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj.
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ne restorantet tradicionale te lokalizuar ne carshin e qytetit, ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne.
*Pas vizites dhe drekes ne Prizren, kthimi ne Tirane.
Ndalesa per pushime ne Reps dhe kthimi ne mbremje.

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti sipas me autobuz / minibuz turistik
2. Akomodimin ne hotel Fusha e Gjes ne Valbone
3. Mengjesi dhe Darka
4. Mbremje festive me muzike
5. Guida (shoqeruesi) gjate vendeve qe do te vizitojme

 

 

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat

Shenim:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 6:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Të sugjeruara
PLAZH NË KORFUZ – Messonghi Beach Resort 3⭐ Superior – 8 Ditë (7 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
🤗Përfitoni ofertën e EARLY BOOKING për rezervime deri me dt. 30 Prill 👉Çmimi 459€ për çdo datë nisje të sezonit
Shiko Detaje
BEOGRAD ➡ Nisje 17 Prill / 12, 19 Qershor — 2 Dite (1 Nate) — Hotel SPA BEOGRAD 4⭐
Vizite ne Beograd. Lundrim me traget ne lunim Danub. Fjetie ne hotel lluksoz 4 Yje Spa ne qender te Beogradit.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 3 Ditë (2 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 11, 18 Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro ne Canj buze plazhit, ne sherbimin Full Board,  dhome me pamje nga deti ose mali sipas disponibilitetit
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 10, 17, 24 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj / 5, 12, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING
RESORET ME LLUSKOVE TE ANTALIAS— SE SHPEJTI OFERTAT EARLY BOOKING Akomodimi ne resorte 5 yje buze detit dhe me plazh privat ne sherbimin All Inclusive
Shiko Detaje