LIQENI MATKA – SHKUP – PRISHTINE – OHER ➡ Nisje 10, 17 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) — Resort SPA BUSHI 5⭐

Spastroje
Të rritur:
Fëmije (2-12 vjec):
ose kontakto:

VIZITOJME:
🔹Liqenin Matka
🔸Lundrim me Motoskaf ne liqenin Matka dhe vizite e shpelles Vrelo
🔹Shkup
🔸Kopshti Zoologjik (ne Shup)
🔹Oher
🔸Prishtine

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI PRILL
Nisje 10 Prill — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 17 Prill — 2 Dite (1 Nate)
MUAJI MAJ
Nisje 1 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate)
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate)

.

PAKETAT E UDHETIMIT
🔸 Hotel DOA 4 Yje – Cmimi €39
🔸🔹 Resort Spa BUSHI 5 Yje – Cmimi €49

👇👇
❌ Darka extra 10€ ne restorant Panorama ne Resort BUSHI 5 Yje

.

 

DITA 1 

*Nisja ne mengjes drejt Kosoves duke kaluar nga dogana e Morines
Pas kalimit te procedurave doganore mberrijme ne qytetin e Prishtines
*Vizite e qytetit ne shoqerine e guides si sheshi simbol i Kosoves New Born, bulevardi Ibrahim Rugova, bibloteka kombetare, etj.
*Pas vizites ne Prishtine vazhdimi udhetimit drejt Shkupit, ku pas mberritjes akomodohemi ne hotelin e perzgjedhur prej jush ne qender te qytetit.
Pas akomodimit atraksioni i pare qe do te vizitojme do te jete kopshti zoologjik i Shkupit, nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjes ne kopshtin zoologjik ne Shkup, nen shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise:
Shtepine e Nene Terezes, Sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pasdite ne Shkup mund ta shfrytezoni per shopping Klientet qe akomodohen ne Resort SPA Bushi 5 yje mund ta shfrytezojne pasditen per relaks ne SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, suana, spa.
*Darka ne restorant Panorama ne katin e fundit te Resort Spa BUSHI per klientet qe kane zgjedhur paketen me darke.

 

DITA 2 

*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi do te udhetojme drejt Liqenit MATKA (10 minuta larg Shkupit)
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Pas vizites ne liqenin Matka udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke nisja per ne Tirane nga pika kufitare e Qaf Thanes.
*Ndalese rruges per pushim dhe mberritja ne Elbasan, Tirane, Durres ne mbremje.

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit
2. Akomodimin ne hotelin e perzgjedhur prej jush ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen me darken e perfshire extra 5€)
5. Perdorimi i pishines dimerore, Jakuzi, Sauna, Spa, per klientet e resort Bushi 5 Yje
6. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
7..Taksat turistike

 

 

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi €5!
3) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup (1,5 €)

Shenim:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 6:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 5:30 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50% të çmimit
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Maqedoni është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

.

Informacion shtesë

Destinacionet

Udhëtime

Të sugjeruara
PLAZH NË KORFUZ – Messonghi Beach Resort 3⭐ Superior – 8 Ditë (7 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 4, 11, 18, 25 Korrik / 1, 8, 15, 22, 29 Gusht
🤗Përfitoni ofertën e EARLY BOOKING për rezervime deri me dt. 30 Prill 👉Çmimi 459€ për çdo datë nisje të sezonit
Shiko Detaje
BEOGRAD ➡ Nisje 17 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) — Hotel SPA BEOGRAD 4⭐
Vizite ne Beograd. Lundrim me traget ne lunim Danub. Fjetie ne hotel lluksoz 4 Yje Spa ne qender te Beogradit.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 3 Ditë (2 Netë) All Inclusive ➡ Nisje 1, 7, 14, 21, 28 Maj / 4, 11, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
VIZITË & PLAZH NË BUDVA – Resort MONTENEGRO 4⭐ Canj – 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 10, 17, 24 Prill / 1, 8, 15, 22, 29 Maj / 5, 12, Qershor
Vizite ne Budva, Kotor, Cetinje, Virpazar, Canj. Lundrim me varka ne lumin Rijeka Crnojevica. Akomodim ne resort Montenegro 4 yje ne Canj buze plazhit, ne sherbimin All Inclusive, cdo dhome me pamje nga deti.
Shiko Detaje
DUBAI – Abu Dhabi➡ Nisje 2, 9, 16, 23 Maj ― 5 Dite (4 Nete) — Hotel Haytt Place Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje
DUBAI ➡ Nisje 29 Prill / 6, 13, 20, 27 Maj ― 4 Dite (3 Nete) — Hotel Hyatt Placce Jumeirah 4⭐
Vizitë në Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Jeep Safari ne Shkretetire dhe atraksionet me magjepse te Dubait.
Shiko Detaje